5/5 - (2 امتیاز)

انرژی دهنده آموزشی، آیینه من باش

انرژی دهنده آموزشی، آیینه من باش

در طول برگزاری جلسات یادگیری به دلایل مختلف امکان دارد انرژی فراگیران افت کرده و یا انگیزه لازم برای یادگیری را از دست بدهند. در همین راستا ابزاری با عنوان انرژی دهنده آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس، به کارگیری مناسب و موثر انرژی دهنده ها در جلسات یادگیری است.

انرژی دهنده آموزشی: ابزاری موثر و انرژی دهنده در راستای بازسازی انرژی و انگیزه فراگیران در طول برگزاری کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی انرژی دهنده آموزشی: تمرکز و توجه

عنوان: آیینه من باش

مدت زمان: 10 تا 15 دقیقه

هدف: 

این انرژی دهنده برای انرژی دادن به افراد یک گروه و همچنین افزایش احساس همدلی میان فراگیران طراحی شده است. از انرژی دهنده ” آیینه من باش ” همچنین می توانیم برای توضیح مفهوم لزوم کار تیمی و کار کردن در کنار یکدیگر بهره ببریم.

ابزارهای لازم: 

بدون ابزار.

نحوه اجرا:

از فراگیران بخواهید دو نفر به دو نفر روبروی یکدیگر نشسته و به چهره هم نگاه کنند. یکی از فراگیران باید حرکتی از خود نشان بدهد (به طور مثال بازوی چپ خود را بالا ببرند) و طرف مقابل نیز باید همانند آن حرکت را انجام بدهد. آنها در هنگام اجرای این انرژی دهنده، نباید با یکئیگر گفتگو کنند. پس از اجرای چند حرکت، یکی از دو نفر بازی را دیگر ادامه نداده و هر دو باید حرکاتی که تا آن لحظه بینشان رد و بدل شده بود را مجددا از ابتدا به همان شکل و ترتیب و هماهنگ با یکدیگر انجام دهند. پس از چند بار اجرای این تمرین، آنها با یکدیگر هماهنگ تر شده و در واقع حرکاتشان مانند آیینه تکرار می شود. هدف اصلی این انرژی دهنده، ایجاد هماهنگی بین حرکات دو نفر و ایجاد یک آیینه نامریی بین آنهاست. اگر یکی از گروه های دو نفره در این زمینه خیلی خوب و هماهنگ عمل کردند، از سایرین بخواهید رفتار آنها حین اجرای این انرژی دهنده را به تماشا بنشینند.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (3 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست