5/5 - (3 امتیاز)

انرژی دهنده آموزشی، شناسایی تغییرات

انرژی دهنده آموزشی شناسایی تغییرات

در طول برگزاری جلسات یادگیری به دلایل مختلف امکان دارد انرژی فراگیران افت کرده و یا انگیزه لازم برای یادگیری را از دست بدهند. در همین راستا ابزاری با عنوان انرژی دهنده آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس، به کارگیری مناسب و موثر انرژی دهنده ها در جلسات یادگیری است.

انرژی دهنده آموزشی: ابزاری موثر و انرژی دهنده در راستای بازسازی انرژی و انگیزه فراگیران در طول برگزاری کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی انرژی دهنده آموزشی: تمرکز و توجه

عنوان: شناسایی تغییرات

مدت زمان: انعطاف پذیر.

هدف: برای کمک به فراگیران در راستای شناخت بیشتر احساسات و رفتار دیگران در مدت زمان تغییر.

ابزارهای لازم: بدون ابزار.

نحوه اجرا:

فراگیران را به گروه های دو نفری تقسیم کرده و از آنها بخواهید روبروی یکدیگر ایستاده و با دقت، ظاهر و پوشش طرف مقابل را ببینند. در مرحله بعد فراگیران باید روی خود را برگردانده و پنج مورد در خصوص ظاهرشان را تغییر دهند ( در بیشتر موارد، افراد عینک خود را برداشته، انگشتر خود را درآورده و یا خودکار خود را جابجا می کنند). پس از انجام این کار از آنها بخواهید مجدد روبروی یکدیگر ایستاده و تشخیص دهند چه چیزی در طرف مقابل تغییر کرده است. برای مرور از افراد بپرسید تا چه میزان تغییر دادن 5 مورد در ظاهرشان سخت بوده است. در اغلب موارد افراد اینطور ابراز می کنند که این کار سختی است. نکته جالب توجه در این انرژی دهنده این است که بیشتر افراد تغییر را معادل حذف کردن یا پنهان کردن یکی از وسایلشان می دانند و کمتر افرادی را مشاهده می کنید که تغییر دادن را معادل اضافه کردن چیزی به خودشان می دانند. بررسی کنید چه تعدادی از فراگیران برای تغییر، چیزهایی را به ظاهر و پوشش خود اضافه کرده اند.

در زندگی ما نیز این مساله مصداق دارد. بسیاری از افراد تغییر را معادل از دست دادن یا کنار گذاشتن چیزها می دانند ولی در واقعیت تغییر در برگیرنده به دست آوردن یا اضافه کردن مواردی به زندگی نیز می باشد.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (6 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست