5/5 - (6 امتیاز)

انرژی دهنده آموزشی، شکایت مشتری

انرژی دهنده آموزشی شکایت مشتری

در طول برگزاری جلسات یادگیری به دلایل مختلف امکان دارد انرژی فراگیران افت کرده و یا انگیزه لازم برای یادگیری را از دست بدهند. در همین راستا ابزاری با عنوان انرژی دهنده آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس، به کارگیری مناسب و موثر انرژی دهنده ها در جلسات یادگیری است.

انرژی دهنده آموزشی: ابزاری موثر و انرژی دهنده در راستای بازسازی انرژی و انگیزه فراگیران در طول برگزاری کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی انرژی دهنده آموزشی: خلاقانه

عنوان: شکایت مشتری

مدت زمان: 30-20 دقیقه.

هدف: این انرژی دهنده به طور ویژه برای جلسات یادگیری مرتبط با موضوعاتی چون مدیریت شکایات مشتریان، مدیریت ارتباط با مشتریان و یا سایر دوره های مراقبت از مشتریان کاربرد دارد. این انرژی دهنده به فراگیران اجازه می دهد که مسائل و مشکلات مشتریان را به طور موثر درک کرده و به شیوه ای خلاقانه با رویکردی مثبت با آنها روبرو شوند.

ابزارهای لازم: بدون ابزار.

نحوه اجرا:

این انرژی دهنده برای جلسات یادگیری که در یک سازمان برگزار می گردد مناسب تر است اما اگر افراد از شرکت های مختلف و کسب و کارهای متنوع در جلسه حضور داشتند، محصول مورد شکایت و موضوع را می توانید از قبل آماده کرده و یا در کلاس در کنار فراگیران این موارد را بررسی و انتخاب کنید. برای فراگیران توضیح دهید که از ایشان می خواهید خودشان را جای مشتریان قرار دهند. آنها باید در تیم های کوچک با نفرات کم کنار هم قرار گرفته و یک نامه شکایت مشتری تنظیم کنند ( به عنوان یک مشتری شاکی). آنها باید تمام زمینه هایی که از دید آنها مشتری فرضی با آنها مساله دارد را بنویسند. پس از انجام این کار، آنها نامه خود را با تیم دیگری عوض کرده و در خصوص ارائه راهکارهای حل مشکلات مطرح شده از طرف مشتری ( مبتنی بر نامه نوشته شده توسط تیم مقابل) کار کنند.

مرور و جمع بندی:

این انرژی دهنده را با بررسی نامه های نوشته شده و راهکارهای ارائه شده برای رفع مشکلات مشتریان جمع بندی کنید. شما می توانید این نکات را در قالب یک گزارش جمع بندی ( پیشنهاد برای مشکلات مشتریان و پیشگیری از شکایت های مشابه) به تیم آموزش و مدیریت سازمان ارائه کنید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (11 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست