5/5 - (1 امتیاز)

انرژی دهنده آموزشی، مساله مشترک

انرژی دهنده آموزشی، مساله مشترک

در طول برگزاری جلسات یادگیری به دلایل مختلف امکان دارد انرژی فراگیران افت کرده و یا انگیزه لازم برای یادگیری را از دست بدهند. در همین راستا ابزاری با عنوان انرژی دهنده آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس، به کارگیری مناسب و موثر انرژی دهنده ها در جلسات یادگیری است.

انرژی دهنده آموزشی: ابزاری موثر و انرژی دهنده در راستای بازسازی انرژی و انگیزه فراگیران در طول برگزاری کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی انرژی دهنده آموزشی: ارتباطات

عنوان: مساله مشترک

مدت زمان: 15 تا 20 دقیقه.

هدف: 

این انرژی دهنده برای به اشتراک گذاری مسائل افراد در گروه و پیدا کردن راه حل به صورت جمعی بسیار مفید و کاربردی است. همچنین از این انرژی دهنده می توانیم برای غلبه بر چالش های تیمی و ایجاد بهبود در محیط های کاری استفاده کنیم.

ابزارهای لازم: 

فلیپ چارت، برگه های یادداشت.

نحوه اجرا:

از فراگیران بخواهید مسائلی که در کار با آنها روبرو هستند را بر روی برگه های یادداشت، بنویسند. پس از اینکه دو یا سه مساله را نوشتند، از آنها بخواهید یادداشت های خود را بر روی فلیپ چارتی که از قبل تهیه شده است قرار دهند. بالای صفحه فلیپ چارت این عنوان را بنوسید: “مسائل مشترک A”.

سپس در مورد مسائل مطرح شده، فراگیران را به مشارکت و ارائه نظر تشویق کنید. از آنها بخواهید برای حل این مسائل یک سری ورودی و اطلاعات ارائه کنند. پس از اینکه برای هر مساله یک راه حل نسبتا شفاف پیدا کردید، از فردی که از ابتدا این مساله را مطرح کرده بود بازخور بگیرید که این راه حل یا راه حل ها تا چه اندازه رضایت او را جلب کرده است.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (2 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست