5/5 - (2 امتیاز)

انرژی دهنده آموزشی، من عاشق توام اما

انرژی دهنده آموزشی، من عاشق توام اما

در طول برگزاری جلسات یادگیری به دلایل مختلف امکان دارد انرژی فراگیران افت کرده و یا انگیزه لازم برای یادگیری را از دست بدهند. در همین راستا ابزاری با عنوان انرژی دهنده آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس، به کارگیری مناسب و موثر انرژی دهنده ها در جلسات یادگیری است.

انرژی دهنده آموزشی: ابزاری موثر و انرژی دهنده در راستای بازسازی انرژی و انگیزه فراگیران در طول برگزاری کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی انرژی دهنده آموزشی: تمرکز و توجه

عنوان: من عاشق توام اما …

مدت زمان: 10 دقیقه.

هدف: این انرژی دهنده برای ایجاد حال و هوای مثبت در یک گروه به ویژه بعد از یک بحث و جدل مفصل در خصوص یک موضوع آموزشی طراحی شده است. از این انرژی دهنده برای خنداندن فراگیران در موقعیت هایی که مدرس صلاح می داند نیز کاربرد دارد.

نکته: این یخ شکن برای رویدادهایی که در آنها افراد با یکدیگر آشنا بوده و با هم راحت هستند، بهتر مورد استفاده قرار می گیرد. مراقب افرادی که امکان دارد نسبت به این بازی احساس منفی داشته باشند، باشید و در صورت عدم تمایل، آنها را از حضور در این فعالیت انرژی دهنده معاف کنید.

ابزارهای لازم: بدون ابزار.

نحوه اجرا:

از فراگیران بخواهید که بر روی صندلی هایشان در یک دایره بزرگ بنشینند. یک نفر در میان این دایره ایستاده و سپس به سمت یکی دیگر از فراگیران حرکت می کند. او به چشمان فردی که نشسته خیره شده و می گوید: ” اگر عاشق من هستی، لبخند بزن!” فرد مقابل هم در پاسخ باید بگوید: ” عزیزم، من عاشق توام اما نمی توانم لبخند بزنم!” و اگر نتواند خودش را کنترل کرده و لبخند نزند، جای این دو بازیکن عوض شده و بازی ادامه می یابد.

این انرژی دهنده را تا جایی ادامه دهید که تقریبا لبخند بر روی لبان تمامی فراگیران نشسته باشد.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (5 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست