5/5 - (4 امتیاز)

انرژی دهنده آموزشی، گروه ارکستر

انرژی دهنده آموزشی، گروه ارکستر

در طول برگزاری جلسات یادگیری به دلایل مختلف امکان دارد انرژی فراگیران افت کرده و یا انگیزه لازم برای یادگیری را از دست بدهند. در همین راستا ابزاری با عنوان انرژی دهنده آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس، به کارگیری مناسب و موثر انرژی دهنده ها در جلسات یادگیری است.

انرژی دهنده آموزشی: ابزاری موثر و انرژی دهنده در راستای بازسازی انرژی و انگیزه فراگیران در طول برگزاری کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی انرژی دهنده آموزشی: خلاقانه

عنوان: گروه ارکستر

مدت زمان: 30 دقیقه.

هدف: 

این انرژی دهنده آموزشی در حوزه های زیر کاربرد دارد:

  • تشویق فراگیران به انجام کار تیمی
  • تقویت جو خلاقیت در تیم یا گروه
  • کمک به افزایش سطح انرژی و اشتیاق فراگیران حین برگزاری یک رویداد آموزشی.

ابزارهای لازم: 

بدون ابزار.

نحوه اجرا:

به فراگیران بگویید که قصد تشکیل یک گروه ارکستر را دارید که البته اعضای این گروه هیچ کدام از سازهای موسیقی استفاده نمی کنند. نوازندگان این گروه تنها می توانند از صداهایی مرتبط با بدن انسان شبیه دست زدن، کوبیدن پا بر روی چیزی و یا آواهایی که از حنجره بیرون می آید و … استفاده کنند.

نکته مهم این است که هیچ کدام از اعضاء این گروه ارکستر نمی توانند از کلمات استفاده کنند. هر یک از فراگیران باید یک آوا یا صدا را انتخاب کند. سعی کنید آهنگی که بیشتر فراگیران با آن آشنا هستند را انتخاب کرده و به افراد فرصت بدهید نقش خود در اجرای این آهنگ را پیدا کرده و با هم هماهنگ شوند. حالت دیگر این است که شما آهنگی را پیشنهاد ندهید و اعضاء گروه با خلاقیت خودشان یک آهنگ بسازند. آهنگی که می سازند یا آهنگی که شما پیشنهاد کرده اید می تواند به عنوان تم کلاس در نظر گرفته شده و هر زمان لازم بود افراد آن را به اجرا بگذارند.

این انرژی دهنده به هماهنگی زیادی بین فراگیران نیاز داشته و روشی سرگرم کننده و جذاب یرای کمک به تقویت روحیه کار تیمی بین نفرات است. از این انرژی دهنده می توانید در دروه های تیم سازی به بهترین شکل ممکن بهره ببرید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (4 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست