5/5 - (2 امتیاز)

بازی آموزشی، خودتو شارژ کن

بازی آموزشی، خودتو شارژ کن

استفاده از بازی همواره در طول زندگی می تواند ابزار توانمند و موثری برای تقویت یادگیری در فضایی شاد و انگیزاننده باشد. کلاس های آموزشی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به کارگیری موثر بازی های آموزشی در فضاهای یادگیری نقش تاثیرگذاری در بهبود سطح یادگیری ایفا کند. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس، انتخاب بهینه و به کارگیری اثربخش بازی های آموزشی در جلسات یادگیری است.

بازی آموزشی: ابزاری هدفمند، انگیزاننده، کارآمد و اثربخش در راستای ارتقاء سطح یادگیری و انگیزه فراگیران در طول برگزاری کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی بازی آموزشی: خلاقانه

عنوان: خودتو شارژ کن

مدت زمان: 20 تا 30 دقیقه.

هدف: کمک به فراگیران برای یادگیری به شیوه ای خلاق و سرگرم کننده در عین حال که شما به عنوان تسهیل گر هم می توانید به جعبه ابزار انرژی دهنده های خود مواردی را اضافه کنید.

ابزارهای لازم: بدون ابزار.

نحوه اجرا:

فراگیران را به چند گروه تقسیم کنید. هر تیم باید بر روی یک عنوان یا موضوع مرتبط با جلسه یادگیری کار کرده و در راستای یادگیری بهتر آن یک انرژی دهنده طراحی کند. می توانید انتخاب موضوع را به خودشان واگذار کرده و از آنها بخواهید قبل از انتخاب، محتوای ارائه شده تا این لحظه از کلاس را ظرف مدت چند دقیقه مرور کرده و سپس بازی را انجام دهند. انرژی دهنده ای که طراحی می کنند باید سرگرم کننده و ارتباطی بوده و تمام فراگیران را در بربگیرد. در کنار این باید نکات کلیدی یادگیری مرتبط با عنوان یا موضوعات یادگیری را به دیگران منتقل کرده و یا برای ایشان یادآوری نماید.

هر تیم باید کار خود را به اتمام رسانده و در نهایت بهترین انرژی دهنده یا بهترین تیم توسط تسهیل گر انتخاب می شود. می توانید به تیم برنده جایزه بدهید. سپس مجددا شروع به اجرای فرآیند تدریس و تسهیل گری کنید. به یاد داشته باشید که قبل از اجرای این تمرین، فراگیران باید در مورد نحوه کاربرد و ماهیت انرژی دهنده در جلسات یادگیری اطلاعات مناسب و مرتبط داشته باشند.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (1 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست