5/5 - (3 امتیاز)

بازی تیم سازی، رزومه تیمی

بازی آموزشی رزومه تیمی

تیم سازی یکی از مهم ترین مسئولیت های رهبران و مدیران در سازمان بوده و سازمان ها بیاد همواره برای توسعه و ارتقاء مهارت افراد در این حزوه تلاش کنند. ارتقاء مهارت های کار تیمی، مستلزم بهبود شایستگی های چون اعتماد متقابل، حل مساله، مدیریت تعارض، خوب گوش دادن و ارتباط موثر می باشد. در کلاس های آموزشی مرتبط که مفهوم کار تیمی و تیم سازی کاربرد دارد، می توانیم از بازی تیم های سازی بهره بگیریم. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس، انتخاب بهینه و به کارگیری اثربخش بازی های تیم سازی در جلسات یادگیری مرتبط است.

بازی تیم سازی: ابزاری انگیزاننده، گروهی و کاربردی در راستای ارتقاء سطح مهارت های کار تیمی و تیم سازی در طول برگزاری کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی بازی تیم سازی: ندارد

عنوان: رزومه تیمی

مدت زمان: 20 تا 40 دقیقه.

هدف: این بازی تیم سازی برای شناسایی نقاط قوت تیم های کاری برای آنها کاربرد داشته و موثر می باشد.

ابزارهای لازم: برگه A4.

نحوه اجرا:

از فراگیران بخواهید یک رزومه تیمی تهیه کنند. آنها باید مولفه هایی چون شایستگی ها، دانش ها، مهارت ها، نگرش ها، آموزش ها، نقاط قوت، سرگرمی ها، تجربیات کاری و … را در نظر بگیرند. این رزومه تیمی باید برآیند تمام موارد ذکر شده برای تک تک نفرات باشد.

پرسش هایی مرور و بازنگری:

از فراگیران بپرسید که طی انجام این بازی به چه دستاورد یا نکته مهم و جالبی رسیدند و در مورد اینکه این دستاورد چگونه می تواند در آینده برای کار تیمی موثرتر به ایشان کمک کند گفتگو کنید. با اجرای این بازی تیم سازی، گاهی با نتایجی جالب و تا حدی غیرمعمول درباره فراگیران نیز روبرو خواهید شد.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (3 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست