5/5 - (3 امتیاز)

بازی آموزشی، فقط یک دقیقه

بازی آموزشی
بازی آموزشی

بازی آموزشی چیست؟

استفاده از بازی همواره در طول زندگی می تواند ابزار توانمند و موثری برای تقویت یادگیری در فضایی شاد و انگیزاننده باشد. کلاس های آموزشی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به کارگیری موثر بازی های آموزشی در فضاهای یادگیری نقش تاثیرگذاری در بهبود سطح یادگیری ایفا کند. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس، انتخاب بهینه و به کارگیری اثربخش بازی های آموزشی در جلسات یادگیری است.

بازی آموزشی: ابزاری هدفمند، انگیزاننده، کارآمد و اثربخش در راستای ارتقاء سطح یادگیری و انگیزه فراگیران در طول برگزاری کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی بازی آموزشی: رقابتی

عنوان: فقط یک دقیقه

مدت زمان: 15 دقیقه متناسب با تعداد فراگیران حاضر در جلسه یادگیری.

هدف: این بازی برای ارزیابی سطح دانش فراگیران درباره یک موضوع مشخص به شیوه ای سریع و سرگرم کننده طراحی شده است. این بازی آموزشی شبیه به بازی های رادیویی عمل می کند.

نحوه اجرا: هر یک از فراگیران عنوان یک موضوع مرتبط با برنامه آموزشی را بر روی یک برگه کاغذ نوشته و تا می کند. این برگه ها داخل یک ظرف قرار گرفته و پس از به هم زدن نوشته های تا شده، هر فرد باید یک نوشته بردارد. هر یک از افراد باید درباره نوشته روی برگه ای که از داخل ظرف انتخاب کرده است به مدت یک دقیقه صحبت کند. این متن یک دقیقه ای باید تکراری نباشد، حین صحبت در این مدت زمان، توقف طولانی نباید رخ ندهد و افراد نباید خارج از موضوع نوشته شده روی برگه صحبت کنند. می توانید پس از ارائه افراد، بر مبنای فاکتورهای مد نظرتان آنها را ارزیابی و به بهترین ارائه های یک دقیقه ای ( سه نفر) جایزه بدهید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (6 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست