5/5 - (3 امتیاز)

بازی تیم سازی، تیم تیوبی

بازی تیم سازی تیم تیوبی

تیم سازی یکی از مهم ترین مسئولیت های رهبران و مدیران در سازمان بوده و سازمان ها بیاد همواره برای توسعه و ارتقاء مهارت افراد در این حزوه تلاش کنند. ارتقاء مهارت های کار تیمی، مستلزم بهبود شایستگی های چون اعتماد متقابل، حل مساله، مدیریت تعارض، خوب گوش دادن و ارتباط موثر می باشد. در کلاس های آموزشی مرتبط که مفهوم کار تیمی و تیم سازی کاربرد دارد، می توانیم از بازی تیم های سازی بهره بگیریم. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس، انتخاب بهینه و به کارگیری اثربخش بازی های تیم سازی در جلسات یادگیری مرتبط است.

بازی تیم سازی: ابزاری انگیزاننده، گروهی و کاربردی در راستای ارتقاء سطح مهارت های کار تیمی و تیم سازی در طول برگزاری کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی بازی تیم سازی: ندارد

عنوان: تیم تیوبی

مدت زمان: 20 دقیقه.

هدف: ابرای ایجاد انگیزه و ایجاد اشتیاق بیشتر برای همکاری بین اعضاء تیم.

ابزارهای لازم: تیوب دوچرخه به تعداد گروه های مد نظر.

نحوه اجرا:

فراگیران را به دو گروه خانم ها و آقایان تقسیم بندی کرده و از آنها بخواهید که به­ شکل دایره ایستاده و تیوب دوچرخه را در ارتفاع کمرشان نگه دارند. توضیح دهید که وظیفه آنها این است که یک به یک به داخل این تیوب بروند. کار زمانی کامل می شود که همه شرکت کنندگان در داخل تیوب قرار گرفته باشند. البته، در ابتدا به نظر می رسد که بیش از دو یا سه نفر نتوانند داخل لوله تیوپ قرار بگیرند، اما با پیش رفتن این کار، مشاهده خواهید کرد که همه می توانند در آن قرار گیرند.

نحوه کاربرد:

این بازی در مورد گروه های بزرگ کاربرد موثری داشته و نشان می دهد که اگر ما به اندازه کافی تلاش کنیم می توانیم در قالب یک تیم و فرآیند کار تیمی کنار هم قرار بگیریم.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (5 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست