5/5 - (12 امتیاز)

به کارگیری ابزار یخ شکن آموزشی

به کارگیری ابزار یخ شکن آموزشی
به کارگیری ابزار یخ شکن آموزشی

ما نظرات مدرسان و تسهیل گران جلسات یادگیری در خصوص ابزارهای یخ شکن آموزشی را جمع آوری کردیم. ما نظرات این عزیزان را در قالب سه گروه دسته بندی کرده ایم که در ادامه به آنها اشاره می شود:

———-

جهت مشاهده و آموزش انواع یخ شکن های آموزشی کلیک کنید

———-

نظرات گروه اول: به کارگیری ابزار یخ شکن آموزشی ضروی است.

به کارگیری ابزار یخ شکن آموزشی
 1. ابزار یخ شکن آموزشی، بخش مهمی از یک برنامه آموزشی است که باعث می شود فراگیران احساس راحتی داشته و کمتر در موضع مخالفت قرار گیرند.
 2. روشی کارآمد برای برای ایجاد شناخت در یک گروه از دیدگاه فراگیران و تسهیل گر یادگیری است.
 3. همیشه به دنبال یک ابزار یخ شکن آموزشی جدید هستم.
 4. ابزار یخ شکن آموزشی باعث آغاز خوب و خوشآیند یک جلسه یادگیری می شود.
 5. من فکر می کنم ابزار یخ شکن آموزشی، بسیار کاربردی و کارآمد است، آنها به فراگیران این فرصت را می دهند تا در فضایی راحت و دوستانه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
 6. ابزار یخ شکن آموزشی، تکنیکی قدرتمند برای ایجاد جوی راحت، مثبت، دوستانه و انگیزاننده برای فراگیران از همان ابتدای جلسه یادگیری است.
 7. من فکر می کنم یخ شکن های آموزشی بهترین ابزاری هستند که تا کنون در اختیار مدرسان قرار گرفته است.
 8. ابزار یخ شکن آموزشی باعث آرام سازی فراگیران شده و آنها را برای یک جلسه یادگیری اثربخش آماده می کند.
 9. فراگیران ابزار یخ شکن آموزشی را دوست دارند و برخی آن را هرگز فراموش نمی کنند.
 10. ابزار یخ شکن آموزشی در زمینه جلب توجه و ایجاد انگیزه برای حضور موثر و فعال فراگیران در جلسات یادگیری، بسیار مهم و ضروری هستند.
 11. به عنوان یک تسهیل گر، من مفهوم ابزار یخ شکن آموزشی از دیدگاه باب پایک را قبول دارم. من مانند او اعتقاد دارم ابزارهای یخ شکن آموزشی برای آغاز یک جلسه یادگیری در ابتدای روز به کار می روند. همان طور که از اسم این ابزار مشخص است از آنها برای شکستن یخ و ایجاد یک منطقه امن و آرام برای فراگیران استفاده می شود.
 12. ابزار یخ شکن آموزشی برای یک جلسه یادگیری مثل آب برای زندگی واجب و ضروری است.
 13. ابزار یخ شکن آموزشی، ریتم موزون و دلنشینی برای یک جلسه یادگیری ایجاد می کند. این ابزار باعث ایجاد نظم و هماهنگی بین فراگیران می گردد. به کارگیری ابزار یخ شکن آموزشی به طور قطع لازم و ضروری است.
 14. ابزارهای یخ شکن آموزشی بخشی حیاتی و اساسی از تمام جلسات یادگیری من هستند. این ابزار هم برای گروه هایی از افراد و فراگیران که یکدیگر را می شناسند و هم برای آنها که با یکدیگر آشنا نیستند، کاربرد دارد. این ابزار جریان آغاز جلسه یادگیری را موزون کرده و قبل از ورود به هر بحث جدی، باعث برقراری ارتباط موثر بین فراگیران می گردد. در جلسات یادگیری که فراگیران از قبل یکدیگر را نمی شناسند، ابزار یخ شکن آموزشی تاثیر بسزایی در ایجاد جوی دوستانه و مثبت دارد.
 15. این موضوع خیلی مهم است که بتوانید افراد را از مشغولیت های ذهنی قبل از جلسه یادگیری نظیر درگیری های شغلی و سایر موارد رها کرده و توجهشان را به محتوای آموزش معطوف کنید. این هنر ابزار یخ شکن آموزشی است.
 16. ابزار یخ شکن آموزشی بهترین روش برای از بین بردن موانع است به ویژه زمانی که ارتباط خاصی با موضوع جلسه یادگیری نداشته باشد. ما در ابتدای کلاس، از افراد نمی خواهیم خودشان یا سابقه کارشان را خیلی جدی و رسمی معرفی کنند. چیزی که شاید بسیاری از فراگیران همان را انتظار دارند.
 17. این نکته بسیار مهم و ضروری است که بتوانیم شرایط حضور ذهنی افراد در فضای جلسه یادگیری را مهیا کنیم و ابزار یخ شکن آموزشی در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.
 18. ابزار یخ شکن آموزشی و به کارگیری آن در ابتدای یک جلسه یادگیری باعث می شود تسهیل گر بتواند شناختی نسبی از شخصیت فراگیران داشته باشد. اینکه کدام یک از آنها درونگرا یا برونگرا هستند و یا سایر مولفه های شخصیتی آنها چیست.

نظرات گروه دوم: ابزار یخ شکن آموزشی ضروری نیست.

به کارگیری ابزار یخ شکن آموزشی
 1. به کارگیری ابزار یخ شکن آموزشی به هیچ وجه ضروری نیست و چیزی جز اتلاف زمان به دنبال ندارد. فراگیران برای یادگیری به کلاس می آیند. ما با افراد بزرگسال روبرو هستیم که برای یادگیری یک موضوع جدید کنار هم جمع شده اند نه برای سرگرم شدن توسط ابزارهای اتلاف زمان پیش پا افتاده!!!
 2. من ابزار یخ شکن آموزشی را فقط در شرایطی می توانم بپذیریم که با موضوع و هدف جلسه یادگیری مرتبط و همسو باشد.
 3. به کارگیری این ابزار مثل دوران ابتدای پیدایش این ابزارها مفید و سودمند نیست. یادگیری حرفه ای تغییر کرده یا حداقل برای من اینطور است.
 4. به نظر من به کارگیری ابزار یخ شکن آموزشی مخصوص اساتید غیر حرفه ای است. استاد حرفه ای خوب می داند کلاسش را بدون به کارگیری چنین ابزارهایی چگونه آغاز کند.

 نظرات گروه سوم: چگونه ابزار یخ شکن آموزشی را به کار بگیریم.

به کارگیری ابزار یخ شکن آموزشی
 1. این ابزار در جلسات یادگیری که فراگیران شناختی نسبت به هم ندارند و یا کمی عصبی به نظر می رسند، بیشتر به کار می آید.
 2. من ابزارهای یخ شکن آموزشی و انرژی دهنده آموزشی را تغییر داده و در بسیاری مواقع به دنبال نمونه های جدید آنها هستم. در برخی موارد از آنها برای دستیابی به یک هدف مشخص استفاده
  می کنم و در سایر موارد آنها را در پاسخ به مشاهدات خودم از فضای ابتدای کلاس به کار می برم.
 3. من ابزار یخ شکن آموزشی را بیشتر از جنس بازی و ایجاد فضایی شاد و سرگرم کننده می دانم و در بسیاری موارد ابزار یخ شکن آموزشی را در قالب یک بازی آموزشی طراحی کرده و به تیم یا فرد برنده جایزه هم می دهم.
 4. از سایت سازوکار نو برای تلاش هدفمند در راستای توسعه جعبه ابزارهای یادگیری به ویژه ابزارهای یخ شکن آموزشی و انرژ دهنده آموزشی سپاسگزارم. من در جلسات یادگیری که افراد از یک شرکت هستند و گمان می کنند یکدیگر را به خوبی می شناسند از ابزار یخ شکن آموزشی استفاده کرده و در کنار فراگیران به نتایج خاص و متفاوتی دست یافته ایم.
 5. ابزار یخ شکن آموزشی برای تنظیم جو و فضای ابتدای کلاس ضروری هستند اما نباید بیش از حد مجاز طول کشیده و برنامه و محتوای آموزشی را دچار اشکال کنند.

———-

جهت مشاهده و آموزش انواع یخ شکن های آموزشی کلیک کنید

———-

لوگو ساز و کار نو
ساز و کار نو
در حال ارسال
نقد کاربر
5 (10 رای)
امتیازات نظرات 5 (1 بررسی ها)

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست