5/5 - (4 امتیاز)

تاکتیک های مذاکره، آیا آن بهترین پیشنهاد شماست؟

تاکتیک های مذاکره آیا آن بهترین پیشنهاد شماست
تاکتیک های مذاکره آیا آن بهترین پیشنهاد شماست

چکیده: فشار آوردن به طرف مقابل برای ارائه بهترین پیشنهاد با تاکید و پافشاری بر اینکه “پیشنهادی که روی میز است”، رضایتبخش نیست.

یکی از بهترین روش ها برای تمرین مهارت های مذاکره این است که عادت کنید به راحتی این پرسش را از طرف مقابل خود بپرسید: ” آیا آن بهترین پیشنهاد شماست“؟ در بسیاری موارد شگفت زده خواهید شد هنگامی که طرف مقابل در پاسخ به همین پرسش ساده، قیمت خود را کاهش داده و یا یک امتیاز اضافه به شما می دهند.

مثال نمونه:

یک خریدار لپ تاپ از فروشنده می پرسد: ” آیا 499 دلار بهترین قیمت پیشنهادی شماست”؟. فروشنده کامپیوتر در پاسخ می گوید: ” این لپ تاپ در طول یک هفته به طور ویژه با قیمت 450 دلار به فروش رسیده است. اجازه بدهید ببینم می توانم به خاطر شما از مدیرم تائید این موضوع را برای امروز و خرید شما هم بگیرم”. تنها با یک پرسش ساده، خریدار به میزان 49 دلار قیمت را پایین می آورد.

نحوه رویارویی:

در این مثال، فروشنده فردی صادق و روراست بوده و کار درستی را انجام می دهد. یک فروشنده اثربخش، در هنگام رویارویی با این تاکتیک، تلاش می کند ارزش منافع دیگری که محصول یا خدمت داشته و از قیمت پشتیبانی می کند را مطرح کند. فروشنده می تواند بگوید: ” آن بهترین قیمت ما برای این مدل است اما اگر شما به لپ تاپ 17 اینچ نیاز مبرم ندارید، می توانید آن مدل که آنجاست را انتخاب کنید. قیمت آن 100 دلار پایین تر است. بستگی به این دارد که کدام یک برای شما گزینه بهتری است؟

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (5 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست