5/5 - (4 امتیاز)

تاکتیک های مذاکره، سکوت طلاست

تاکتیک های مذاکره سکوت طلاست
تاکتیک های مذاکره سکوت طلاست

چکیده: استفاده از سکوت برای به حرف آوردن (به حرف واداشتن) طرف مقابل.

هنگامی که طرف مقابل شما تیپ خود ابراز ( سخنگو) دارد و شما می خواهید تا آنجا که امکان دارد در مورد محصول/ خدمت اطلاعات و دانش لازم را دریافت کنید و یا در مواقعی که می خواهید تا زمانی که مد نظر دارید هیچ الزام یا تعهدی برای شما ایجاد نشود، سکوت کردن و اجازه دادن به طرف مقابل برای داد سخن سر دادن، می تواند یکی از بهترین تاکتیک ها باشد. تا زمانی که شما چیزی نمی گویید به طور حتم طرف مقابل شما چیزی برای مقابله کردن در دست نخواهد آمد.

مثال نمونه:

یک فروشنده در حال ارائه فایل پاورپورنت معرفی محصولات شرکت خود می باشد. خریدار بالقوه بر روی صندلی تکیه داده و با دقت به حرف های فروشنده گوش می دهد ( بدون اینکه حتی کلمه ای را بر زبان بیاورد). هر از چند گاهی فروشنده از خریدار احتمالی می پرسد: ” شما سئوالی ندارید؟” و هر بار خریدار فقط سرش را تکان داده و می گوید: “نه”.

نحوه رویارویی:

بهترین روش رویارویی با این تاکتیک برای فروشنده این است که از پرسش های باز استفاده کند. به طور مثال او می تواند بپرسد: ” شما برای استفاده از این محصول چه برنامه ای دارید؟” و یا ” چه اجزایی از این محصول برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار هستند؟”. هر دو این پرسش ها، خریدار احتمالی را وادار به صحبت خواهد کرد. بدون صحبت کردن و رد و بدل شدن مکالمه، ایجاد فضای ارتباطی مبتنی بر احترام متقابل در مذاکره، بسیار دشوار خواهد بود.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (4 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

20 اصل راهنما برای فروش

ارتباط موثر و مذاکره