5/5 - (1 امتیاز)

تکنیک LOCATE در فروش

تکنیک LOCATE در فروش
تکنیک LOCATE در فروش

این تکنیک شامل فعالیت هایی می باشد که می تواند به عنوان ابزاری توانمند برای درک صحیح تر از مشتریان و شناسایی نیازهای ایشان مورد استفاده واقع شود.

گوش دادن L: گوش دادن به مشتریان البته نه به شکل سطحی بلکه به صورت پویا و عمیق. دریافت نداهای درونی افراد، ردیابی و شناسایی نیازها و اهداف آنها، درک و تفکیک اولویت ها و تمایلات مشتریان، کشف ارزش ها و باورهای ایشان.

مشاهده O: مشاهده زبان بدنی که مشتری به کار می گیرد. یک جمله طلایی در این زمینه وجود دارد که می گوید: ” کلمات افکار را نشان می دهند اما بدن به شما می گوید دیگران دقیقا چه احساسی دارند“. ببینید در زبان بدن مشتریان همزمان با کلماتشان چه تغییراتی رخ می دهد. به تنش ها یا هیجان ها دقت کنید، ترس ها و … را مد نظر قرار دهید. یوگی برا می گوید: ” شما می توانید تنها با نگاه کردن (توجه کردن)، چیزهای بسیاری را مشاهده و دریافت کنید“.

ترکیب C: بین مطالبی که درک کرده اید و مواردی که می خواهید بدانید ارتباط برقرار کنید. آنها را با هم ترکیب کنید، کنار هم قرار دادن اینها می تواند سرنخ های کلیدی و مهمی به شما بدهد.

پرسیدن A: برای دریافت جزئیات بیشتر مرتبط با فرایند فروش خود از پرسش ها استفاده کنید. در مورد خود فرد و نیازهایش بیشتر آگاهی پیدا کنید. به یاد داشته باشید بیشتر از اینکه حرف بزنید باید خوب گوش کنید. پرسش هایی هنرمندانه و خلاقانه بپرسید تا بتوانید اطلاعات ارزشمندی که به دنبال آنها هستید را استخراج کنید.

گفتگو T: هنگامی که شما پرسش هایی را مطرح می کنید ممکن است مشتری احساس خوبی نداشته باشید یا کمی بدبین شود. به همین دلیل در این مرحله کمی در مورد خودتان و مجموعه صحبت کنید. در این مرحله با دقت رفتار کرده و در این باب بیش از حد صحبت نکنید. در اینجا می توانید با همراهان مشتری نیز به گفتگو پرداخته و اطلاعات بیشتری در مورد مشتری دریافت کنید. همراهان می توانند زوایای پنهانی از ذهن مشتری را برای شما نمایان کنند که خود مشتری هیچ گاه به طور مستقیم در مورد آنها با شما صحبت نخواهد کرد.

همدلی E: از همدلی کمک بگرید تا به مشتری نشان بدهید مراقبش هستید و به او اهمیت می دهید. با این کار شما اعتماد مشتری را افزایش داده و او را پابند خود می کنید. همدلی چیزی نیست که بتوانید ادای آن را دربیاورید. اگر توجه و مراقبت شما با صداقت و واقعی باشد، این در کلام و رفتار شما خواهد درخشید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (5 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست