5/5 - (7 امتیاز)

جعبه ابزار مدیریت خشم

جعبه ابزار مدیریت خشم

آگاهی داشتن در مورد چگونگی ایجاد خشم اولین گام برای ایجاد تغییر در این زمینه است. خشم و عصبانیت همواره با سیگنال هایی در بدن، هیجان ها، افکار، رفتار و کردار ما خود را به نمایش می گذارد. سیگنال ها و نشانه هایی که خشم در بدن ما ایجاد می کند می تواند شامل گرفتگی عضلات، تپش قلب بالا، تنفس سریع، احساس گرما و یا عرق کردن باشد. سیگنال هایی که خشم می تواند در هیجان ها و افکار ما ایجاد می کند می تواند شامل از دست دادن صبر و بردباری، پافشاری بر روی یک عقیده یا صحبت، احساس قدرت کردن و یا به فکر تلافی افتادن باشد. سیگنال هایی که خشم می تواند در رفتار و کردار ما ایجاد کند می تواند شامل فریاد زدن، ضربه زدن، سکوت، کناره گیری و یا طعنه و کنایه زدن باشد.

فعالیت (تمرین کاربردی):

در طول هفته جاری، روزانه به مدت 15 دقیقه برای تکمیل چک لیست روزانه خشم کنار بگذارید. هدف این تمرین کاربردی، ایجاد آگاهی بیشتر در مورد چگونگی عملکرد خشم می باشد.

جدول را چگونه تکمیل کنیم:

  1. رویدادهای مرتبط با خشم در طیف گسترده ای از تحریک سطحی به خشمگین شدن تا بی نهایت خشمگین شدن قرار دارند. به میزان و سطح خشمی که در طول یک روز از هفته آن را تجربه کردید (تحریک سطحی به خشمگین شدن 1 و بی نهایت خشمگین شدن 10)، امتیاز بدهید.
  2. در این جدول نشانه های متفاوتی که بدن شما هنگام تجربه خشم بروز داده و همچنین افکار، هیجان ها و رفتار و کرداری که داشته اید را ثبت کنید. اگر در طول یک روز بیش از یک بار خشم را تجربه کردید، بر روی شدیدترین حالت ایجاد شده در طول آن روز متمرکز شوید.
  3. اگر یک روز را از دست داده و از برنامه خارج شدید، با آرامش روز بعدی مجدد به تکمیل جدول بپردازید.

جهت دریافت فایل کامل جعبه ابزار مدیریت خشم اینجا کلیک کنید.

ما در جعبه ابزارهای آموزشی در سازوکار نو به دنبال این هستیم که به صورت کاربردی و با تمرین هایی منسجم و راهگشا، مسائل را به طور ریشه ای حل کرده و مسیر رشد و توسعه شما و سازمانتان را هموار کنیم.

در حال ارسال
نقد کاربر
4.86 (7 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست