5/5 - (5 امتیاز)

شادی در محیط کار

شادی در محیط کار

از شما می خواهم تصور کنید در حال بیدار شدن از خواب در صبح یک روز شنبه هستید. شما زنگ ساعت خود را قطع کرده و لحظه ای قبل از برخاستن در تخت خواب خود دراز کشیده اید. خواب در این لحظه بسیار دلچسب است و البته دل کندن از آن کار ساده ای نیست، اما به یک باره به یاد این هفته کاری که پیش رو دارید می افتید، لبخند بر لبان شما نقش بسته و با انرژی شگفت انگیزی از تخت خواب جدا می شوید. شما مطمئنید که یک هفته کاری بسیار جذاب و دوست داشتنی در انتظار شماست. شما همانند هفته های گذشته، کارهای متفاوت و بی نظیری انجام خواهید داد و مایه افتخار همه خواهید شد.

 شما از بودن در کنار همکاران خود بسیار لذت خواهید برد، هر زمان که یکی از آن ها به کمک شما نیاز داشته باشد شما آنجا هستید و هر لحظه شما نیازمند همراهی و همدلی باشید، یک یا چند نفر از آن ها به سراغ شما خواهند آمد. روزهایی را پیش رو دارید که در طی آن ها می توانید وقت خود را با کسانی که دوستشان دارید گذرانده و با آن ها صحبت کنید. دوستانی که شما را به خوبی پذیرفته اند، دوستتان دارند و بودن در کنار شما را ارج می نهند. به کار کردن با مدیرتان فکر کنید، فردی که او را همیشه به خاطر توانمندی و قابلیت هایش تحسین کرده اید. مدیری که همیشه حتی در شرایط سخت با کمک شما و سایر اعضاء تیم به بهترین نتیجه ها دست یافته است.

بی صبرانه منتظر دیدار مشتریان و ارباب رجوع خود هستید. شما می دانید که روحیه شاد و مثبت شما همیشه موجب آسودگی خاطر آن ها بوده است. مراجعه همیشگی آن ها به سازمان به خاطر وجود شماست. شما ایمان دارید که فردی با سطح توانمندی شما و رویکردی تا این حد مثبت به زندگی و کار می تواند کارهای خارق العاده ای انجام داده و به آن ها افتخار کند.

اگر حضور در چنین محیط شاد و جذابی را تجربه کنید متوجه می شوید که هنگام مراجعه به منزل پس از یک روز کاری نه تنها خسته و افسرده نیستید بلکه با روحیه ای سرشار از انرژی به دیدار اطرافیان خود در منزل رفته و آن ها را نیز در این موهبت شریک خواهید کرد.

با خود تصور کنید هنوز در تخت خواب هستید و این افکار در ذهن شما جاری شده اند، حال به خواب چه
می گوئید؟ مطمئناً با قدرت به آن جواب رد داده و با خود خواهید گفت: بر می خیزم تا به سراغ این هفته کاری شگفت انگیز بروم و تجربیات جدیدی را کسب کنم.

حال کمی به دنیای واقعی بیاندیشیم، آیا رسیدن به چنین سطحی از شادی و انرژی در سازمان ها امکان پذیر است؟ آیا ما می توانیم با اشتیاق سر کار برویم، از کار کردن انرژی بگیریم، شاد باشیم و از بودن در کنار همکاران خود لذت ببریم؟ آیا می توانیم مشتریان خود را مشعوف کرده و از انجام کارها و وظایف خود احساس افتخار کنیم؟ آیا امکان دارد ما به همان اندازه که بسیاری از افراد مشتاق رسیدن به تعطیلی آخر هفته هستند، مشتاق دیدن آفتاب صبح شنبه ها باشیم؟ یا این که ما هم بر این باور استوار خواهیم ماند که کار به طور کلی خسته کننده و کسالت بار است و تنها چیزی که ما را به انجام آن وادار می کند کسب درآمد است؟!

ما در مجموعه ساز و کار نو با تجربه چندین ساله در حوزه ارزیابی و مدلسازی شادی در سازمان های مختلف اینجا هستیم تا در کنار شما، تجربه هایی ناب، جدید و سراسر شادی و موفقیت در سازمان ها و محیط های کاری ایجاد کنیم.

برگرفته از کتاب سازمان های شاد و موفق، ترجمه دکتر دامون نوذری.

مقاله های ما در حوزه سازمان های شاد و موفق در ساز و کار نو را دنبال کنید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (3 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست