5/5 - (1 امتیاز)

ماهیت شادی در محیط کار

ماهیت شادی در محیط کار

بدون اغراق می توانم بگویم که هیچ کاری در دنیا جذابتر از شاد کردن افراد در محیط های کارشان نیست. انجام این کار سرشار از شادی، سرگرمی، جذابیت و هیجان است. اگر کمی به این موضوع فکر کنید متوجه می شوید که شادی در بسیاری از مشاغل مورد توجه واقع نمی شود. سؤال این است: شما می خواهید چه کسی را شاد کنید؟ همکاران؟ مشتریان؟ یا شاید رئیس، مدیر و یا شرکای زنجیره تامین خود را؟ چه کسی را؟

پرستاری که علاوه بر رسیدگی های پزشکی، به بیماران خود روحیه می دهد و آن ها را شاد نگه می دارد به مراتب از پرستاری که تنها مراقبت های معمولی پزشکی را انجام می دهد، موفق تر و سازنده تر عمل می کند. مدیری که هم به عملکرد و هم به شادی کارکنان خود می اندیشد به مراتب شادتر، با انگیزه تر و موفق تر از مدیری است که تنها عملکرد کارکنان را مورد ارزیابی قرار می دهد. معلمی که شاگردان خود را در مسیر هوشمندی و شادمانی راهنمایی می کند از معلمی که تنها به فکر گذراندن ترم و تصحیح ورقه های امتحانی است، تاثیر گذارتر و در ذهن افراد ماندگارتر است. انتخاب با شماست! شما می توانید در محیط کارتان تا آنجا که می توانید بر تعداد افراد شاد و با انگیزه بیافزائید. این می تواند عامل مهمی در بقاء و رشد سازمان شما در آینده باشد. 

خبر مهم:

در طول چند سال آینده، شادی میهمان همیشگی تمام سازمان ها خواهد شد. این موضوع دنیا را فرا خواهد گرفت و سازمان ها به این باور خواهند رسید که داشتن رویکرد مثبت و روحیه شاد و پویا در محیط کار رمز اصلی ماندگاری در هر کسب و کاری است. دلیل این مساله خیلی ساده و بی نهایت مهم و موثر است: در دنیای امروز، ارائه خدمات موثر به مشتریان، اثربخشی و نوآوری، جزء شاخص های کلیدی موفقیت در هر سازمانی هستند. برای سازمانی که خلاقیت لازم برای پیش بینی نیاز و خواسته مشتریان در روزهای آینده را ندارد، تمرکز بر سنجش عملکرد و اثربخشی ماه ها و سال های گذشته مشکلی را حل نمی کند. هر چقدر هم یک سازمان اثربخش عمل کند، اگر خروجی کلیه فرآیندها ( محصول یا خدمت نهایی) باب میل مشتریان نباشد، تمامی تلاش ها به هدر رفته است. مطالعات نشان داده است که سازمان های شاد به مراتب بهره ورتر، خلاق تر و مشتری مدار تر از سازمان های ناشاد هستند. در همین راستا سازمان های شاد در بازار رقابت همواره قوی تر از سازمان های ناشاد ظاهر شده و سهم بیشتری از بازار را کسب می کنند. به هر حال اگر می خواهیم شاهکار قابل توجهی در محیط کار و بازار رقابت انجام دهیم باید هر چه زودتر برای دست یابی به شادی در سازمان دست به کار شویم. سازمان ما می تواند در سال جاری به نتایجی بهتر و مناسب تر از نتایج عملکرد 5 و یا 10 سال گذشته دست یابد. و دقیقا این همان چیزی است که باعث می شود من صبح جادویی شنبه ها، با یک دنیا امید و نشاط از خواب برخیزم.

“کمپانی Acme تنها شرکتی در دنیاست که در طول 58 سال فعالیت خود به عدد رشدی سه رقمی دست یافته است. در طول این سال ها ارزش هر سهم این شرکت از 10 سنت به 452 دلار افزایش یافت و به همین دلیل همچنان در صدر پیشنهادهای مشاورین خرید سهام قرار دارد. آن ها کار خود را در سال 1938 از یک دفتر کار کوچک شروع کردند و در حال حاضر مالک بیش از نیمی از مجتمع های تجاری جنوب منهتن هستند. میزان سرمایه صاحب شرکت در حال حاضر از افرادی چون بیل گیتس بیشتر است و 75% کارکنان این شرکت هنگام بازنشستگی به دلیل خرید سهام های شرکت خودشان در زمره میلیونرها قرار دارند. یکی از ارکان اصلی دستیابی به چنین موفقیت های بزرگی، بنا به ارزیابی های انجام شده و نظرات کارکنان و مدیران این مجموعه، تمرکز و توجه ویژه به الگوی سازمان های شاد و موفق است”.

برگرفته از کتاب سازمان های شاد و موفق، ترجمه دکتر دامون نوذری.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (11 رای)

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • شاد بودن در محیط کار، مقوله ای بسیار مهم که خیلی ها به آن توجه نمی کنند.
    ممنون از مطالب خوبتون.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست