5/5 - (1 امتیاز)

موانع حرکت به سمت سازمان های شاد و موفق 7

موانع حرکت به سمت سازمان های شاد و موفق

ترس از بیکاری:

سال گذشته، ژاکوب متخصص 37 ساله در حوزه IT، در یک شرکت فعال در زمینه تخصصی اش کاری پیدا کرد که بسیار به آن علاقه داشت. رئیس او مردی بسیار حرفه ای و ستودنی و همکارانش افرادی صبور، خوش برخورد و شاد بودند. مشتریان و مراجعین او هم بی نهایت بشاش و خوب بودند. این وسط فقط یک مزاحم بزرگ وجود داشت و آن هم کسی نبود جز مدیرعامل شرکت. او اصلاً آدم دلچسب و جالبی نبود. او در تمامی جلسه ها و نشست ها با کارکنان سر آن ها داد می زد و به دلیل عملکردشان زیر سؤال می برد. او با روحیه خشن و رفتار سختگیرانه ای که داشت هیچ گاه در محیط کار کسی را به دلیل عملکرد خوبش مورد تشویق قرار نمی داد. ایمیل های او به زیردستانش نشان بارزی از بی احترامی و عدم رعایت اصول و ارزش های اخلاقی کار بود. از همه مهم تر این که هر کس حتی در قالبی آرام و محترمانه، در مورد موضوعی با او مخالفت می کرد برگه استعفاء روی میزش گذاشته می شد. با این که ژاکوب کارش را در این شرکت خیلی دوست داشت اما کار در این شرکت آن قدر هم برایش حیاتی نبود. او از وضعیت مالی خوبی بهره مند بود و می توانست بدون مشکل اقتصادی ماه ها به دنبال کار دلخواه خود بگردد. به همین دلیل هیچ ترسی از اخراج شدن نداشت اما بسیاری از کارکنان چنین وضعیتی نداشتند و همیشه باید مراقب حرف ها، حرکات و کارهایشان می بودند. او به دلیل استقلال و آزادی عملی که داشت همیشه می توانست هر چیزی را که به نظرش صحیح می آمد  بدون ترس و واهمه و شفاف مطرح کند. بالاخره یک روز ژاکوب برای اولین بار در یک جلسه کاری روبروی آقای مدیر ایستاد و گفت:  “شیوه مدیریت و طرز برخورد شما با کارکنان اصلاً صحیح نیست، شما نمی دانید که با این نوع کار کردن و مدیریت، چه تاثیر بدی روی کارکنان و زندگی آن ها می گذارید”

… کسی توقع شنیدن این حرف ها را نداشت و برای اولین بار بود که در این شرکت کسی به خود اجازه می داد با آقای مدیر عامل همه کاره این طور حرف بزند و از عواقب آن دلهره نداشته باشد. البته نتیجه کار ژاکوب خیلی جالب بود. آقای مدیر عامل عکس العمل خاصی نشان نداد و به هیچ وجه به ژاکوب پرخاش نکرد و جلسه آن روز با آرامش و به خوبی به پایان رسید. شاید او هم منتظر تلنگری بود تا به هوش بیاید. او پس از گذشت مدتی کوتاه، رفته رفته تلاش برای تغییر در رفتارش را آغاز کرد. همه کارکنان سازمان این بهبود را حس می کردند. ریسک اخراج شدن، بزرگ ترین و قوی ترین تیری است که یک سازمان یا مدیر می تواند به سمت کارکنانش نشانه برود. یک قانون نانوشته اما شناخته شده برای همه در مدیریت وجود دارد که اگر کسی توانایی انجام فعالیت هایش را ندارد باید اخراج شود. البته بیشتر افراد تصور می کنند اخراج پدیده ای وحشتناک و غیر قابل جبران است و به همین دلیل تمام شرایط و مشکلات کار در یک محیط را به جان می خرند مبادا روزی از آنجا اخراج شوند. افرادی که از اخراج شدن واهمه دارند بر این باورند که باید:

  • برخورد بد و ناشایست مدیران را نادیده بگیرند.
  • دستورات غیر منطقی و نادرست را بپذیرند.
  • بایکوت شدن را تحمل کنند.
  • تا جائی که امکان دارد به همین روند کار ادامه دهند و قانع باشند.
  • شخصیت واقعی خود را بروز ندهند.
  • عقاید و ایده هایشان را پنهان کنند.
  • حقوق پائین یا ناعادلانه را بپذیرند.
  • قید همه چیز را بزنند.
  • از هر گونه شکایت در مورد مشکلاتی که می بینند بپرهیزند.

برخی از افراد بیش از حد نگران اخراج شدن از کار هستند و گروهی این مسأله را زیاد مهم و جدی نمی بینند. این موضوع و شیوه نگرش افراد به اخراج شدن در مولفه های مختلف اقتصادی، شخصیتی، اجتماعی، خانوادگی و … آن ها ریشه دارد. در ادامه به چند مورد از دلایل اخراج کارکنان و علت این که چرا این اخراج ها آن قدر که به نظر می آیند، بد نیستند اشاره می کنم:

1) عدم انطباق شخصیت با شغل:

امکان دارد شخصیت شما با استاندارد مورد نیاز شغلتان منطبق نباشد. مهم نیست، بیرون از این محیط کار صد ها محیط کار و شغل وجود دارند که با شخصیت شما انطباق دارند. از این ها گذشته کسی چه می داند، از کجا معلوم شما باعث ایجاد مشکل بوده اید و عوامل دیگر موثرتر نبوده اند؟!!

2) عدم انطباق مهارت ها با کار:

اگر شما مهارت های لازم برای انجام کارهایتان را نداشته اید و به همین دلیل اخراج شده اید، روز از نو و روزی از نو. تلاش کنید کار دیگری بیابید که با مهارت های شما منطبق است یا این که مهارت هایتان را ارتقاء دهید.

3) ابراز عقیده صحیح و منطقی:

اگر به دلیل ابراز عقیده و تلاش برای اصلاح امور اخراج شده اید، به شما تبریک می گویم. شما باید به خود افتخار کنید و مثل همیشه استوار و پابرجا به حرکت خود ادامه بدهید.

4) تعدیل نیرو به دلیل شرایط:

روزانه هزاران نفر در سراسر دنیا تعدیل نیرو می شوند پس شما تنها نیستید.

5) اخراج بدون دلیل:

اگر شما به این دلیل که باردار شده اید یا این که برای مدت کوتاهی به هم ریخته اید و یا به هر دلیل نادرستی که حق شما نیست از محیط کار اخراج می شوید، پس دلیلی برای سرافکندگی و خجالت وجود ندارد. سر خود را بالا بگیرید و به خود افتخار کنید. البته موارد استثناء در مورد بحث ما هم وجود دارند و آن هم افرادی هستند که به دلیل ایجاد مزاحمت برای همکاران، کم کاری و یا مسائل انضباطی از کار اخراج شده اند. این گونه افراد باید با دقت بیشتری روبروی آئینه بنشینند و خودشان را ارزیابی کنند. ما راجع به این نوع افراد صحبت نمی کنیم. این را قبول دارم که ترک کار به هر شکل که باشد، مشکلات خاص خودش را به دنبال دارد اما شما می توانید به طور ساختار یافته بخش عمده ای از این مشکلات را مدیریت کرده و تا حدی از عواقب ناگوار بعدی پیشگیری نمائید. در ادامه به برخی از مشکلات احتمالی پس از ترک کار و راه حل مقابله با آن ها اشاره می شود: 

مشکلات اقتصادی:

هنگامی که شما اخراج می شوید این نوع مشکلات می توانند بغرنج ترین و طاقت فرساترین مشکلات پیش رو باشند. صورتحساب ها، هزینه اجاره، هزینه خودرو، هزینه پس انداز برای فرزندان و …. چه کار خواهید کرد؟ دو راه حل برای مقابله با مشکلات اقتصادی پس از اخراج به ذهن من می رسد. اول این که شما باید قابلیت استخدام خود را به طور کلی ارتقاء دهید و شرایط پیدا کردن شغل جدید را برای خودتان تسهیل کنید. در واقع شما همیشه باید توانمندی ها و مهارت های به روز و شبکه ارتباطی قوی و کارآمدی ( برای پیدا کردن کار جدید) داشته باشید. دوم این که باید بتوانید هزینه هایتان را به نحو مناسب تری مدیریت کنید. با این کار شما هر ماه وابسته به دریافت حقوق ماهانه نخواهید بود و در صورت عدم دریافت حقوق برای یک یا چند ماه، شیرازه زندگی تان از هم نمی پاشد. توجه داشته باشید که ما انسان ها همیشه برای دست یابی به رفاه خیلی تلاش می کنیم. ماشین خوب می خریم، خانه می خریم… بعد از آن به این فکر می افتیم که مثلاً یک ویلا بخریم… کمی بعد به فکر خرید یک ماشین دیگر می افتیم. مبلمان را عوض می کنیم و … اما یادمان باشد ما کار می کنیم تا از زندگی لذت ببریم و اگر در محیط کار همیشه ناشاد باشیم، هیچ لذتی از خرید و استفاده از هیچ کدام از این وسایل و … در زندگی نخواهیم برد. سعی کنید هزینه هایتان را به نحوی مدیریت کنید که به کارتان وابستگی کمتری داشته باشید و تا حدی احساس آزادی کنید.

توجیه دلیل خروج از کار قبلی برای استخدام در محیط جدید سخت است:

اگر شما باور داشته باشید که اخراج از یک محیط کار، اعصاب و روان شما را به هم می ریزد و تاثیر بدی بر روی شما می گذارد، مطمئن باشید این نارحتی و تاثیر منفی در رزومه و مصاحبه های شما برای کار جدید نیز خود را به خوبی نشان خواهد داد. اما اگر سرتان را بالا نگه دارید و با شفافیت و اقتدار دلیل خروجتان را از محیط کار قبلی توضیح دهید، این را به طرف مقابل در مصاحبه القاء می کنید که: ” خب، بله من اخراج شدم اما همه چیز برای من تمام نشده و هنوز سرپا هستم و به کار و توانمندی هایم ایمان دارم”. برخی از مصاحبه کنندگان حرفه ای خودشان این موضوع را می دانند و از شما می خواهند که شفاف مساله را توضیح دهید، پس دست به کار شوید.

سرافکندگی و شرمساری:

خیلی از افراد از این که اخراج شده اند و یا برای مدتی نتوانسته اند کار پیدا کنند، احساس شرمندگی و سرافکندگی می کنند. موضوع اخراج شدن شما از کار قبلی تان نباید نقل محفل غریبه ها و دوستان باشد. چرا اخراج شدن از یک کار این قدر باید بر روی اعصاب و روان شما تاثیر بگذارد؟ هنگامی که خودتان باور دارید دلیلی برای شرمساری وجود ندارد، به دیگران اجازه ندهید این سرافکندگی و خجالت را به شما القاء کنند. محکم باشید.

از دست دادن ارتباطات:

بسیاری از افراد در محیط کار با همکاران خود ارتباطی بسیار صمیمی برقرار می کنند. از دست دادن این افراد و ارتباط با آن ها می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید تا حد ممکن سعی کنید که خارج از فضای کاری نیز ارتباطات صمیمی و نزدیک با دوستان و عزیزان خود برقرار کنید. توانمندی ها و مهارت های شما نیز عوامل موثری برای یافتن هر چه سریع تر یک کار جدید با دوستانی صمیمی و همدل هستند. اگر شما بتوانید ترس از دست دادن کار را در وجود خود از بین ببرید، حس آزادی و درجه شادمانی شما افزایش خواهد یافت. حداقل بابت مساله ای که برایتان پیش آمده (اخراج مشابه 10% بقیه مردم دنیا) احساس شرم نخواهید کرد. این هم بخشی از فرآیندها و الگوهای زندگی کاری ماست. خودتان را سرزنش نکنید، باید به گونه ای زندگی کاری خود را برنامه ریزی کنید که در هر لحظه برای رویارویی با تغییرات آماده باشید.

برگرفته از کتاب سازمان های شاد و موفق، ترجمه دکتر دامون نوذری.

مقاله های ما در حوزه سازمان های شاد و موفق در ساز و کار نو را دنبال کنید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (6 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست