5/5 - (3 امتیاز)

هشت عادت تسهیل گران موثر (عادت سوم)

هشت عادت تسهیل گران موثر عادت سوم
هشت عادت تسهیل گران موثر عادت سوم

به نظر می رسد تسهیل گران حرفه ای رفتار و عادت های تدریس مشابهی دارند. اگر شما هم می خواهید به جمع تسهیل گران حرفه ای بپیوندید، به مقاله های مرتبط با این موضوع در وبسایت سازوکار نو مراجعه کنید. بیایید ببینیم این رفتار و عادت ها چه مواردی هستند:

3. تسهیل گران موثر سخنرانی نمی کنند:

یک تسهیل گر حرفه ای و توانمند هیچ گاه در نقش یک سخنران که فقط به دنبال انتقال اطلاعات است، ظاهر نمی شود. یک دوره آموزشی یا جلسه یادگیری در مورد یادگیری یک سری مهارت و نگرش طراحی و ارائه می شود. فراگیران برای یادگیری مهارت ها باید آنها را به طور عملی تمرین کنند. تسهیل گران حرفه ای افراد را درگیر موضوع می کنند، آنها به خوبی می توانند علاقه و رغبت فراگیران نسبت به موضوع را جذب کنند، آنها مشارکت فراگیران را جلب کرده و روند و علاوه بر ارائه بازخور موثر، بر فرآیند تدریس و تسهیل گری را کنترل و نظارت دارند. تسهیل گران حرفه ای در هر لحظه برای کمک به توسعه یادگیری فراگیران آماده هستند.

مثال کاربردی:

از بازی های آموزشی و تمرین های ذهنی برای ارائه بازخور بین فراگیران استفاده کنید. از تمرین های کلامی در کلاس به نحوی استفاده کنید تا فراگیران متوجه شوند سوء تفاهم و عدم درک متقابل چگونه رخ می دهد و این را یاد بگیرند که قبل از به اوج رسیدن تنش و تعارض چگونه باید رفتار کنند. از متدولوژی های یادگیری تجربی برای تقویت آموزش و ساده سازی فرآیند آن به عنوان تسهیل گر به طور همزمان بهره بگیرید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (4 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست