5/5 - (2 امتیاز)

هشت عادت تسهیل گران موثر (عادت هشتم)

هشت عادت تسهیل گران موثر عادت هشتم
هشت عادت تسهیل گران موثر عادت هشتم

به نظر می رسد تسهیل گران حرفه ای رفتار و عادت های تدریس مشابهی دارند. اگر شما هم می خواهید به جمع تسهیل گران حرفه ای بپیوندید، به مقاله های مرتبط با این موضوع در وبسایت سازوکار نو مراجعه کنید. بیایید ببینیم این رفتار و عادت ها چه مواردی هستند:

8. تسهیل گران موثر در طراحی دوره خوب عمل می کنند.

تسهیل گران موثر خوب می دانند که چگونگی طراحی یک دوره آموزشی، فاکتور مهم و تاثیرگذاری در ارائه یک دوره اثربخش به شمار می رود. آنها محتوای دوره آموزشی را بر مبنای نیاز مخاطبین و فراگیران خود طراحی می کنند. آنها به دنبال عناوین و مفاهیم، تمرین ها و ابزارهای آموزشی هستند که با کمک آنها بتوانند رضایت فراگیران را تامین کنند. تسهیل گران موثر مواردی از قبیل ریتم جلسه یادگیری، توالی و ترتیب ارائه محتوا، پیام کلی و کلیدی دوره آموزشی، زیرعنوان ها، نمونه های مطالعاتی و کاربردی را در طرح و برنامه ریزی خود لحاظ می کنند. آنها همه چیز را به دقت برنامه ریزی کرده و هدف اصلی مد نظرشان در جلسه یادگیری این است: “افزایش حداکثری انتقال مهارت به فراگیران در زمان و محدوده کلاس”.

مثال کاربردی:

فرض کنیم قرار بر این است که شما یک دوره عمومی در زمینه ” مهارت های خدمات مشتریان” طراحی و ارائه کنید. قبل از برنامه ریزی و طراحی محتوای آموزشی، در خصوص فراگیران و اینکه از کدام کسب و کار یا صنعت هستند؛ اطلاع کسب کنید. شاید برخی از فراگیران بیشتر باید مهارت های تلفنی خود را ارتقاء دهند و برخی دیگر مهارت های ارتباط رو در رو با مشتریان. در مورد نقش های عادی روزانه این افراد نیز اطلاع کسب کنید. از مثال های کاربردی و کلامی متناسب با موضوع در زمینه خدمات مشتریان استفاده کنید. از تمرین ها و بازی های آموزشی مرتبط که درک نقش و وظایف آنها را برایشان شفاف تر کند، بهره بگیرید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (1 رای)

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • اگر همه مدرسان برای طراحی دوره های خود وقت بگذارند و اینطور به موضوع نگاه کنند، سطح یادگیری واقعا افزابش پیدا می کند. مدسی از مقاله های خوبتون.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست