5/5 - (1 امتیاز)

هشت عادت تسهیل گران موثر (عادت هفتم)

هشت عادت تسهیل گران موثر عادت هفتم
هشت عادت تسهیل گران موثر عادت هفتم

به نظر می رسد تسهیل گران حرفه ای رفتار و عادت های تدریس مشابهی دارند. اگر شما هم می خواهید به جمع تسهیل گران حرفه ای بپیوندید، به مقاله های مرتبط با این موضوع در وبسایت سازوکار نو مراجعه کنید. بیایید ببینیم این رفتار و عادت ها چه مواردی هستند:

7. تسهیل گران موثر متمرکز و منسجم ارائه می کنند.

تسهیل گران موثر جلسات یادگیری خود را با یک ریتم مناسب و متمرکز روی یک موضوع آغاز کرده و با روندی موزون ادامه می دهند. آنها هیچ گاه در ارائه مطلب از این شاخه به آن شاخه نمی پرند. آنها ذهن فراگیران را روی یک موضوع متمرکز کرده و به آنها در یادگیری مهارت های جدید در آن حوزه کمک می کنند. آنها خوب می دانند که عدم تمرکز و منسجم نبودن مطالب و موضوعات باعث ایجاد سردرگمی و ابهام در ذهن فراگیران می شود و این سردرگمی به خودی خود باعث کاهش سطح مشارکت آنها در کلاس و کاهش سطح اثربخشی آموزش خواهد شد.

مثال کاربردی:

در ابتدا توضیح دهید که چرا فراگیران باید “خودابزاری” را فرا بگیرند. موضوع را در ابتدا به شکلی ساده و روان بیان کنید. به طور مثال از تفاوت های بین خودابراز بودن، تهاجمی بودن و منفعل بودن آغاز کنید. هر کدام را با جزئیات بیشتری توضیح دهید تا افراد بتوانند بین این دسته بندی ها ارتباط برقرار کنند. از مثال های کلامی در خصوص موارد ذکر شده استفاده کنید تا فراگیران متوجه شوند در چه مواقعی و به چه دلیلی مکالمات ما با دیگران با مشکل روبرو می شود. سپس به سراغ مثال های پیچیده در مورد رفع تعارض ارتباطی بپردازید. در طول ارائه و در زمان های مناسب از مثال های کاربردی در مورد چگونگی بهبود مکالمه و حفظ ارتباط کلامی موثر استفاده کنید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (2 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست