5/5 - (6 امتیاز)

هشت عادت تسهیل گران موثر (عادت پنجم)

هشت عادت تسهیل گران موثر عادت پنجم
هشت عادت تسهیل گران موثر عادت پنجم

به نظر می رسد تسهیل گران حرفه ای رفتار و عادت های تدریس مشابهی دارند. اگر شما هم می خواهید به جمع تسهیل گران حرفه ای بپیوندید، به مقاله های مرتبط با این موضوع در وبسایت سازوکار نو مراجعه کنید. بیایید ببینیم این رفتار و عادت ها چه مواردی هستند:

5. تسهیل گران موثر عملکرد خود را ارزیابی می کنند:

مدرسان حرفه ای در مورد عملکردشان بسیار حساس هستند. آنها می خواهند بهترین باشند و بهترین بمانند و تنها روش ممکن برای تحقق این هدف، ارزیابی عملکرد خودشان در جایگاه تسهیل گر و همچنین اندازه گیری میزان یادگیری فراگیران می باشد. آنها تمایل دارند پس از برگزاری دوره آموزشی نظرات فراگیران در مورد کلاس و عملکرد خودشان را بدانند. آنها بر حسب عادت همیشگی، به طور دائم محتوای جزوه ها، مستندات آموزشی، تمرین ها، بازی ها و سایر ابزارهای تدریس خود را به روز می کنند. آنها هیچ فرصتی برای دستیابی به الگوها و تکنیک های نوین آموزشی در راستای تقویت و ارتقاء یادگیری را از دست نمی دهند.

مثال کاربردی:

آیا ریتم و روند هدایت کلاس مناسب بود؟ آیا کسی از میان فراگیران با یک اسلاید مشکل داشت؟ آیا موضوعی پیچیده و یا مبهم باقی ماند؟ آیا یک موضوع تکراری در کلاس مطرح شد؟ آیا فراگیران بخشی از کلاس یا تمرین ها را خسته کننده و یا کسالت آور دیدند؟ برای افزایش سطح یادگیری کلاس و افزایش رغبت و اشتیاق فراگیران چه کارهایی می توان کرد؟

در این راستا مدرسان و تسهیل گران حرفه ای برای جمع آوری ایده های فراگیران و ارتقاء عملکرد خودشان از فرم های اخذ بازخور کارآمد و اثربخش استفاده می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به “راهنمای چگونگی طراحی فرم بازخور” در سایت سازوکار نو مراجعه کنید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (2 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست