5/5 - (1 امتیاز)

هشت عادت تسهیل گران موثر (عادت چهارم)

هشت عادت تسهیل گران موثر عادت چهارم
هشت عادت تسهیل گران موثر عادت چهارم

به نظر می رسد تسهیل گران حرفه ای رفتار و عادت های تدریس مشابهی دارند. اگر شما هم می خواهید به جمع تسهیل گران حرفه ای بپیوندید، به مقاله های مرتبط با این موضوع در وبسایت سازوکار نو مراجعه کنید. بیایید ببینیم این رفتار و عادت ها چه مواردی هستند:

4. تسهیل گران موثر باید آگاه و عمیق باشند:

فردی که اطلاعات و دانش بالایی در مورد یک موضوع دارد لزوما نمی تواند یک تسهیل گر حرفه ای و توانمند باشد. مهم ترین ویژگی یک مدرس موفق در چگونگی تدریس و تسهیل گری خلاصه می شود. به همین دلیل تسهیل گران موفق اغلب اوقات موضوعات متفاوت و متنوعی را تدریس می کنند. آنها انتقال مطلب، آموزش و کمک به فراگیران برای حرکت در مسیر دستیابی به یک هدف را هنرمندانه به نمایش می گذارند. تسهیل گران حرفه ای و موفق افراد کاردان و کار بلدی هستند. آنها دانش عمیقی در مورد موضوعات متنوع و چگونگی انتقال آنها به دیگران دارند.

مثال کاربردی:

یک لیست از دوره های مرتبط با مهارت های نرم تهیه کرده و از دانش خود در حوزه تدوین یک دوره ( به طور مثال مدیریت زمان) در راستای کمک به فراگیران در سایر دوره های آموزشی ( نظیر مهارت های رهبری) استفاده کنید. داشتن دانش عمیق و کافی در خصوص عناوین متفاوت به شما کمک می کند تا ضمن حفظ محور و موضوع اصلی در آموزش، بتوانید به راحتی و به شیوه ای مفید و مختصر سایر عناوین را مورد توجه قرارداده و پوشش دهید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (2 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست