5/5 - (7 امتیاز)

یخ شکن آموزشی، این بچه کیه؟

یخ شکن آموزشی، این بچه کیه؟

شروع مثبت و قدرتمند یک جلسه یادگیری در هر حوزه از مفاهیم مدیریتی و یا موضوعات تخصصی، می تواند برای بسیاری از مدرسان، مساله ای چالش برانگیز باشد. در همین راستا ابزاری با عنوان یخ شکن آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس به کارگیری مناسب و موثر یخ شکن برای بالا بردن سطح انگیزه و یادگیری در ابتدای کلاس است.

دسته بندی یخ شکن آموزشی: بازی و سرگرمی

مدت زمان: 10 تا 20 دقیقه.

هدف: این یخ شکن برای تیم هایی مفید است که در آن، اعضاء یکدیگر را به­ خوبی می­ شناسند ولی ممکن است در مورد مسائل شخصی یکدیگر اطلاعات زیادی نداشته باشند. این یخ شکن برای جلسات یادگیری نزدیک به جشن یا عیدها و زمان هایی که می خواهید سرگرمی بیشتری داشته باشید و روحیه تیم را بهبود ببخشید، نیز کاربرد دارد.

ابزارهای لازم:

از هر شرکت کننده بخواهید که عکسی از دوران کودکی یا نوزادی خودش به همراه بیاورد.

نحوه اجرا:

عکس های فراگیران را به همراه شماره ای در کنار آن، روی تخته وایت برد یا دیوار اتاق بچسبانید. به فراگیران اجازه دهید به عکس­ها نگاه کنند (در طول زمان استراحت یا قبل از شروع دوره). سپس در پایان جلسه، از فراگیران بخواهید تا حدس بزنند که هر عکس متعلق به چه کسی است. می توانید به افرادی که بیشترین حدس درست را می زنند، هدیه بدهید ( چه بهتر که این هدیه کمی کودکانه باشد).

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (8 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست