5/5 - (1 امتیاز)

یخ شکن آموزشی، این یا آن؟

شروع مثبت و قدرتمند یک جلسه یادگیری در هر حوزه از مفاهیم مدیریتی و یا موضوعات تخصصی، می تواند برای بسیاری از مدرسان، مساله ای چالش برانگیز باشد. در همین راستا ابزاری با عنوان یخ شکن آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس به کارگیری مناسب و موثر یخ شکن برای بالا بردن سطح انگیزه و یادگیری در ابتدای کلاس است.

دسته بندی: معرفی و مقدمه

مدت زمان: 10 تا 15 دقیقه

هدف: این یخ شکن برای شکستن یخ در ابتدای یک رویداد آموزشی و به منظور ایجاد آشنایی بین فراگیران طراحی شده است.

ابزارهای لازم: بدون ابزار.

نحوه اجرا: از فراگیران بخواهید یک لوگو برای خودشان طراحی کنند که شخصیت آنها را به خوبی به تصویر بکشد.

این یک یخ شکن قوی و کارآمد برای ایجاد آشنایی در ابتدای جلسات یادگیری با تعداد فراگیران بالا می باشد. یا اجرای این یخ شکن افراد برای حضور موثرتر در کارهای تیمی طی جلسه یادگیری آماده می شوند. از فراگیران بخواهید جایی در مرکز یک فضای باز کنار هم بایستند. یک سئوال از آنها بپرسید و از ایشان بخواهید بر مبنای پاسخی که می دهند به دو گره تقسیم شوند. یک گروه در یک گوشه از سالن و گروه دیگر در گوشه ای دیگر بایستند. به طور مثال می توانید بپرسید کدام نفرات فوتبال را ترجیح می دهند و کدام یک والیبال؟

در مرحله بعدی، پرسش دیگری را مطرح کرده و مجدداد بخواهید بر مبنای پاسخ های مشابه کنار در قالب دو گروه هم قرار بگیرند. سعی کنید پرسش هایی که طراحی می کنید متناسب با موضوع جلسه یادگیری شما باشد. این یخ شکن را تا جایی ادامه دهید که احساس کنید بیشتر نفرات در قالب این پرسش و پاسخ و جابجایی کمی با یکدیگر آشنا شده اند و فضای مثبتی در سالن برگزاری ایجاد شده است.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (8 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست

مباشران سازمانی

دانستنیها