5/5 - (1 امتیاز)

یخ شکن آموزشی، تیم پونگ

یخ شکن آموزشی تیم پونگ

شروع مثبت و قدرتمند یک جلسه یادگیری در هر حوزه از مفاهیم مدیریتی و یا موضوعات تخصصی، می تواند برای بسیاری از مدرسان، مساله ای چالش برانگیز باشد. در همین راستا ابزاری با عنوان یخ شکن آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس به کارگیری مناسب و موثر یخ شکن برای بالا بردن سطح انگیزه و یادگیری در ابتدای کلاس است.

دسته بندی یخ شکن آموزشی: تیم های منتخب

مدت زمان: 5 دقیقه.

هدف: برای کمک به انتخاب تیم ها برای فعالیت گروهی در کلاس با کمترین شلوغی و در کمترین زمان در فضایی شاداب.

ابزارهای لازم:

توپ های پینگ پنگ به تعداد افراد حاضر در کلاس. این ایده خوبی است که همیشه یک سری توپ پینگ پنگ در جعبه ابزار آموزشی خود داشته باشید.

نحوه اجرا:

در ابتدا تصمیم بگیرید که برای کارهای کلاسی به چند تیم با چه تعداد نفراتی نیاز دارید. توپ های پینگ پنگ را آماده و شماره تیم های مورد نظر خود را بر روی توپ ها بنویسید. به طور مثال اگر شما 12 نفر فراگیر دارید که قرار است در سه تیم چهار نفره تقسیم بندی شوند، بر روی چهار توپ عدد 1، بر روی چهار توپ بعدی عدد 2 و بر روی توپ های باقیمانده عدد 3 را بنویسید. توپ ها را به نحوی بین فراگیران پرتاب کنید که هر کدام از آنها بتواند یک توپ را بگیرد. سپس از آنها بخواهید افرادی که شماره توپ های آنها با هم یکی است در قالب یک تیم قرار بگیرند. اگر بخواهید در طول یک روز افراد را چند بار به صورت تیمی دسته بندی کنید، می توانید از رنگ های مختلفی برای شماره گذاری توپ ها استفاده کرده و یا اعداد و حروف را به همراه هم به کار ببرید.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (6 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست