5/5 - (1 امتیاز)

یخ شکن آموزشی، سخنران میهمان

یخ شکن آموزشی سخنران میهمان

شروع مثبت و قدرتمند یک جلسه یادگیری در هر حوزه از مفاهیم مدیریتی و یا موضوعات تخصصی، می تواند برای بسیاری از مدرسان، مساله ای چالش برانگیز باشد. در همین راستا ابزاری با عنوان یخ شکن آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس به کارگیری مناسب و موثر یخ شکن برای بالا بردن سطح انگیزه و یادگیری در ابتدای کلاس است.

دسته بندی یخ شکن آموزشی: معرفی و مقدمه

مدت زمان: 5 تا 10 دقیقه.

هدف: این یخ شکن ابزار مناسبی برای معرفی یک سخنران میهمان حین ورود و آمادگی فراگیران می باشد. همچنین در آموزش های بدو استخدام که معرفی یکی از کارکنان قدیمی و توانمند بخشی از برنامه است، این یخ شکن کارآیی بالایی دارد.

آمادگی برای اجرا:

قبل از اجرای این یخ شکن، یک صفحه A4 برداشته و یک سری ویژگی یا واقعیت در خصوص فردی که قرار است به عنوان سخنران مدعو صحبت کند را بر روی آن بنویسید. سپس هر یک از بخش هایی نوشته شده بر روی صفحه را از یکدیگر جدا کرده و آن را بین فراگیران پخش کنید. از آنها بخواهید ویژگی/ واقعیت نوشته شده را در ذهن خود مرور کنند و برای زمانی که سخنران وارد می شود آن را مد نظر داشته باشند.

نحوه اجرا:

هنگامی که میهمان جلسه یادگیری یا سخنران مدعو وارد می شود به او بگویید به نظر شما او  نیاز به معرفی نداشته و تقریبا همه او را می شناسند. از افرادی که تکه برگه ها را در دست دارند بخواهید تا ایستاده و آن را بخوانند. این می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی میهمان برنامه داشته و فضای جلسه یادگیری را صمیمی و شاداب سازد.

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (7 رای)
امتیازات نظرات 0 (0 بررسی ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال ارسال

فهرست