5/5 - (3 امتیاز)

یخ شکن آموزشی، لباس فانتزی

یخ شکن آموزشی لباس فانتزی

شروع مثبت و قدرتمند یک جلسه یادگیری در هر حوزه از مفاهیم مدیریتی و یا موضوعات تخصصی، می تواند برای بسیاری از مدرسان، مساله ای چالش برانگیز باشد. در همین راستا ابزاری با عنوان یخ شکن آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس به کارگیری مناسب و موثر یخ شکن برای بالا بردن سطح انگیزه و یادگیری در ابتدای کلاس است.

دسته بندی یخ شکن آموزشی: خلاقانه

مدت زمان: 10 تا 20 دقیقه.

هدف: این یخ شکن امکان معرفی فراگیران به یکدیگر به شیوه ای جذاب و سرگرم کننده را فراهم کرده و برای افرادی که یکدیگر را نمی شناسند و یا شناخت اندکی نسبت به هم دارند مفید است.

ابزارهای لازم: برگه های یادداشت، فلیپ چارت و ماژیک های رنگی.

نحوه اجرا:

تعدادی برگه یادداشت بر روی میزهای موجود در کلاس بگذارید. به فراگیران بگوئید این طور تصور کنند که به یک میهمانی فانتزی ( خیالی) دعوت شده اند که تم آن ” همه چیز درباره تو” می باشد. آنها باید لباسی را برای خودشان انتخاب کنند که بیشتر به شخصیتشان ارتباط داشته باشد ( اگر تعداد فراگیران کم است، می توانید از آنها بخواهید بیش از دو لباس را برای خود در نظر بگیرند). اکنون فراگیران باید لباس فانتزی مورد نظر خود را بر روی یکی از برگه یادداشت های موجود نوشته و آن را تا کنند به شکلی که دیگران نتوانند آن را ببینند. پس از اینکه تمام فراگیران این کار را انجام دادند، برگه ها را جمع کرده و نوشته های آنها را بر روی فلیپ چارت بنویسید. از ابتدای لیست شروع کرده و از فراگیران بپرسید هر کدام از لباس های فانتزی بیشتر به چه کسی می آید. یکی از نکات جذاب این تمرین اشتباه افراد در حدس زدن لباس فانتزی افراد می باشد. یکی از موارد خاص اجرای این یخ شکن در کلاسی رخ داد که تعداد بسیار زیادی مرد و فقط یک زن در جلسه حضور داشتند. دو عنوان یادداشت شده بر روی فلیپ چارت این موارد بودند: ” فرشته صورتی”، ” پری دریایی” و جالب این بود که هیچ کدام از این دو مورد توسط خانم حاضر در کلاس نوشته نشده بودند!

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (6 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست