5/5 - (1 امتیاز)

یخ شکن آموزشی، پوستر برای کلاس

یخ شکن آموزشی، پوستر برای کلاس
یخ شکن آموزشی، پوستر برای کلاس

یخ شکن آموزشی چیست؟

شروع مثبت و قدرتمند یک جلسه یادگیری در هر حوزه از مفاهیم مدیریتی و یا موضوعات تخصصی، می تواند برای بسیاری از مدرسان، مساله ای چالش برانگیز باشد. در همین راستا ابزاری با عنوان یخ شکن آموزشی طراحی شده که سالهاست در جلسات یادگیری و کلاس های آموزشی مورد استفاده مدرسان در سراسر دنیا می باشد. یکی از اجزاء سازوکار نو در تدریس به کارگیری مناسب و موثر یخ شکن برای بالا بردن سطح انگیزه و یادگیری در ابتدای کلاس است.

یخ شکن آموزشی: ابزاری انگیزاننده و مثبت در راستای شکستن یخ فراگیران در ابتدای کلاس های آموزشی.

در ادامه به یک نمونه از این ابزار از دسته بندی خلاقانه اشاره می شود. در بخش سازوکار نو در تدریس، سایر موارد مرتبط را مطالعه فرمایید.

دسته بندی یخ شکن آموزشی: خلاقانه

عنوان: پوستر برای کلاس

مدت زمان: 30-20 دقیقه.

هدف: این یخ شکن به فراگیران کمک می کند تا افکار خود در خصوص موضوع و محتوای قابل طرح در جلسه یادگیری را با ابزاری خلاقانه مرور کرده و ارتباط بهتری با موضوع و عنوان جلسه یادگیری برقرار کنند.

ابزارهای لازم: برگه های فلیپ چارت، ماژیک های رنگی، استیکر و یا هر ابزار نوشتنی که لازم دانستید.

نحوه اجرا: در ابتدای جلسه یادگیری به فراگیران ماژیک و برگه های فلیپ چارت داده و از آنها بخواهید برای عنوان جلسه یادگیری ( عنوان دوره آموزشی) یک پوستر طراحی کنند. این پوستر می تواند در قالب یک طرح تصویری، یک لیست از نقاط مثبت و منفی و یا حتی یک طرح خلاقانه یا مفهومی ارائه شود. آنها می توانند در پوسترهای خود از کلمات، تصاویر، کارتون ها، نمودارها، چارت ها و هر چیزی که برای انتقال پیام مفید می دانند، استفاده نمایند.

اگر بخواهید بخش معرفی را نیز به این فعالیت اضافه کنید، می توانید افراد را به صورت گروه های دوتایی تقسیم بندی کرده و از آنها بخواهید پوسترها را گروهی طراحی کرده و خودشان را نیز معرفی کنند یا اینکه در نهایت پوستر هر فرد را جداگانه مرور کرده و هر فردی به طور مستقل خودش را معرفی نماید.

در حال ارسال
نقد کاربر
4.67 (3 رای)

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سمیرا امامی
    اسفند 18, 1399 2:41 ب.ظ

    خوب بود ممنون
    لطفاً مدل های دیگه ای از یخ شکنی کلاس و جلسات روهم در سایت قرار بدین

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست